O nas ...

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „Zalew” powstało w 2004 roku. Na początku naszej działalności zajmowaliśmy się wyłącznie skupem oraz sprzedażą surowców wtórnych. W 2006 roku rozszerzyliśmy naszą działalność o skup i sprzedaż odzieży używanej.

Każdego dnia nasi pracownicy sortują ok. 30 ton odzieży pochodzącej zarówno od polskich, jak i zagranicznych dostawców. 

Dzięki profesjonalnemu podejściu do biznesu, uczciwości oraz rzetelności możemy śmiało powiedzieć, że  jesteśmy jedną z bardziej znanych firm w branży odzieży używanej na terenie Polski. Odzież używaną, którą pozyskujemy od polskich przedsiębiorców sortujemy na asortymenty przeznaczone na eksport do krajów Afryki oraz Azji. W swojej ofercie posiadamy również bawełnę do produkcji czyściwa, swetry do produkcji szarpanki.

Współpraca ...

W 2014 roku nawiązaliśmy współpracę z łódzkim oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża. Pod szyldem PCK przeprowadzamy zbiórki odzieży używanej wśród mieszkańców województwa łódzkiego.  

Rozliczamy się z PCK na podstawie zebranych kilogramów ze zbiórek  oraz odzieży odebranej z oddziałów PCK zlokalizowanych na terenie województwa łódzkiego. Im więcej PCK zbierze odzieży używanej, tym więcej środków finansowych pozyska na swoją działalność statutową. 

 Firma P.H.U. „Zalew” Agnieszka Bonikowska jest jedyną firmą w województwie łódzkim uprawnioną do przeprowadzania  zbiórek odzieży używanej pod logiem Polskiego Czerwonego Krzyża na terenie naszego województwa.